• Programy

• Działania innowacyjne

• 1. Dni Teatru - forma realizowana z udziałem dzieci i rodziców. Polegajaca na przygotowaniu przedstawienia teatralnego w którym wystepują dzieci, a następnie w role dzieci wcielają się rodzice. Wspólne występy dają wszystkim wiele radości, niezapomnianych przeżyć.

2. Przegląd Teatralny - do udziału zapraszane są placówki z terenu miasta Sławno, Gminy Sławno, Gminy Malechowo oraz innych. Honorowy patronat nad imprezą obejmuje Burmistrz Miasta Sławno.

3. Ścieżka edukacyjna - służy propagowaniu treści ekologicznych. Jest odwiedzana przez dzieci przedszkolne i uczniów szkół. dzieci maja okazje poznać rózne gatunki drezw chronionych oraz zasady ochrony środowiska naturalnego. Przy okazji zwiedzania ścieżki dzieci mogą podziwiać rosliny rosnące na skalniaku.

4. Ogródek warzywny i ziołowy - miejsce uprawy warzyw i ziół. Co roku dzieci przedszkolne wysiewają nasiona waryzw, prowadzą obserwacje przyrodnicze, dbają o warunki niezbędne do wzrostu roślin. Jesienia odbywaja się zbiory, które przekazywane są do przedszkolnej kuchni. Przy okazji uprawy warzyw i ziół dzieci poznają zasady zdrowego żywienia. Do uprawy roślin wykorzystywany jest naturalny kompost z przedszkolnego kompostownika.

5. Biblioteczka Młodego Czytelnika - zorganizowana w celu propagowania czytelnictwa wśród dzieci w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Dzieci wraz z rodzicami wypozyczają książki do wspólnego czytania.

6. Quiz z zakresu bezpieczeństwa - co roku w czerwcu w ramach ewaluacji programu Bezpieczny przedszkolak w przedszkolu organizowany jest quiz o bezpieczeństwie, który podsumowuje wiedzę dzieci na temat zasad zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach.

7. Kącik urodzinowy - forma mająca na celu uświetnienie indywidualnego święta każdego dziecka. W kąciku urodzinowym wywieszane sa zdjęcia dzieci obchodzące urodziny w danym miesiącu.

8. Dzieci dzieciom - forma, w której udział biorą dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych oraz dzieci z miasta i okolic nie uczęszczające do przedszkoli. Przy współpracy Sławieńskiego Domu Kultury na dużej scenie przedszkolaki prezentują przygotowane przedstawienia teatralne.

9. Klub Krasnala Hałabały - ogólnopolskie stowarzyszenie przedszkoli Krasnala Hałabały, które daje możliwość wymiany doświadczeń nauczycieli przedszkoli należących do klubu oraz zrealizację zaplanowanych wspólnych działań

10. Programy autorskie - w przedszkolu wykorzystuje się w pracy dydaktyczno - wychowawczej wiele prograów autorskich z zakresu bepieczeństwa, zdrowia, profilaktyki,przyrody, zainteresowań i zdolności, które rozszerzają wiedzę i umiejetności dzieci

11. Metody pracy z dziećmi - w pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują nowoczesne metody zaspakające potrzeby dzieci, co wpływa na ich wsechstronny rozwój